Новости > На Херсонщині відкрили перші сімейні ферми

На Херсонщині відкрили перші сімейні ферми


13 липня, 14:42. В Голопристанському районі в рамках проекту «Розвиток молочарських кооперативів» на базі сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Могучий» відкрили перші в Херсонській області сімейні ферми.

Перші сімейні ферми створені у селі Пам’ятне Голопристанського району в родинах Соломонюк та Устименко. Відповідно до програми розвитку, що фінансується компанією «Данон Дніпро», сімейні ферми обладнали системою кондиціонування, освітлення та автоматизованим доїнням. Відтепер фермери надаватимуть якісне молоко кооперативу «Могучий», що завдяки системі охолодження молока постачає якісний продукт на молокозавод «Данон Дніпро» у м. Херсоні, з яким співпрацює вже 11 років.

Як зазначив Анатолій Шатковський, менеджер компанії «Данон Дніпро», вартість наданого на одну ферму обладнання складає 5 тис. доларів. Проте прибуток, що отримають фермери завдяки покращенню умов утримання корів, становитиме 25%. За його словами, в Україні вже існує 35 сімейних ферм, створених за програмою компанії «Данон», але вони продовжують шукати кандидатів для подальшої реалізації цього проекту.

На Херсонщині відкрили перші сімейні ферми

Самі ж новостворені фермери розповіли, що з початку з недовірою поставилися до запропонованого проекту, проте завдяки ініціативності голови кооперативу «Могучий» Світлані Кудако вирішили спробувати і не шкодують про це, адже, за їх словами, робота стала легшою та ефективнішою.

Сама ж Світлана Кудако вважає, що відкриття двох сімейних ферм в селі Пам’ятне це тільки початок, і має плани щодо подальшого впровадження проектів розвитку в селах, що входять до кооперативу «Могучий».

Довідка:

Проект «Розвиток молочарських кооперативів в Україні» було започатковано в 2010 році в 5 областях України. В рамках третьої фази проекту (з серпня 2013 р. до липня 2016 р.) планується створення сталої та конкурентоспроможної системи постачання молока власниками особистих селянських господарств, об’єднаними в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, а також перетворення перспективних домогосподарств на міні-ферми сімейного типу, покращуючи професійні знання, навички, ефективність та життєстійкість як сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, так і їх членів.

Завдяки покращенню умов утримання тварин зросте продуктивність поголів’я ферм, зменшаться витрати часу на роботу в господарстві навіть за умови утримування більшої кількості корів. Завдяки збільшенню об’ємів заготівлі молока та підвищенню його якості, родини зможуть отримувати вищі прибутки й підвищити свій добробут.

Крім обладнання, кожна з сімейних ферм отримала по 2 племінні високопродуктивні нетелі української червоної молочної породи і, за умовами договору, зобов’язалася передати перший приплід жіночої статі іншій родині, що є членом кооперативу.
Повернутися назад