Новости > Поступово перетворюється на смітник: чому занедбали колишній пляж "Лілея" у Херсоні

Поступово перетворюється на смітник: чому занедбали колишній пляж "Лілея" у Херсоні


22 жовтня, 20:13.
Поступово перетворюється на смітник: чому занедбали колишній пляж "Лілея" у Херсоні

На пляжі "Лілея" у Херсоні утворився смітник. Неодноразово місцеві жителі зверталися до влади, волонтери влаштовували прибирання. Цього року з міського бюджету не було передбачено грошей на доброустрій пляжу.

Херсонка Ольга відпочиває на пляжі "Лілея", каже, приходить сюди насолодитися природою, погодою. Говорить, їй не вистачає порядку. Щодня вона з подругами приходять на пляж займатися спортом, скупатися і попити чаю. Розказують, що дуже подобається тут відпочивати, але пляшки, розкидані пакети, заповненні вщент сміттєві урни псують краєвиди і настрій. Ольга каже, пляж не порожній цілий рік, бо і взимку, і влітку тут гуляє молодь, пенсіонери, батьки з дітьми. Говорить, брудно завжди, сміття розкидане всюди.

Не тільки за собою прибираємо, розказують жінки, а й за іншими відпочивальниками, які залишають після себе пакети сміття.

"Ми намагаємося, коли йдемо звідси, зібрати сміття і винести його, але урн тут замало і всі вони завжди переповненні. І сміття знов розлітається пляжем", - каже Ольга.

Насолодитися природою і скупатися на "Лілею" приходять дві пенсіонерки-спортсменки. Обурені, що пляж у такому занедбаному стані, каже Олександра Коноваленко. За її словами, щороку все гірше і гірше, а попит є. Каже, раніше тут був прекрасний пляж, увесь район тут відпочивав. Говорить, він був платним, але декому це не подобалося, тож тепер є безплатний засмічений пляж.

[center]Поступово перетворюється на смітник: чому занедбали колишній пляж "Лілея" у Херсоні
У такому захаращеному стані цей пляж близько 5 років. Комунальні служби тут майже не прибирають. Утримується він силами волонтерів, громадських організацій коштом проведення суботників з прибирання.

Як розповіла начальниця інспекції з контролю за доброустроєм Херсонської міської ради Олена Мазур, міський голова планує масштабний проєкт реконструкції пляжу "Лілея". На найближчій сесії передбачено розглянути це питання.

"У бюджеті на ескізну документацію передбачені 49 тисяч гривень, яку будуть розробляти одеські архітектори. Також в бюджеті передбачене фінансування вже самої реконструкції пляжу. І на цій же сесії передаємо пляж на баланс комунального господарства "Парки Херсона". Якщо 5 листопада сесія відбудеться, то 10 листопада вже буде господар, який надалі буде доглядати за "Лілеєю".


Повернутися назад