Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація |  Увійти
Авторизація

Херсонська делегація взяла участь у Першому національному форумі з підтримки експорту

Основним організатором Форуму виступила Торгово-промислова палата України.

Відповідно до концепції Форуму, його головною метою було обговорення широкого кола питань, пов’язаних із підтримкою і просуванням товарів та послуг вітчизняних промисловців - експортерів на ринки іноземних країн, що буде сприяти диверсифікації експорту, збільшенню кількості малих та середніх підприємств-експортерів, в цілому - модернізації економіки, забезпечення її сталого та поступального зростання.

У роботі Форуму взяла участь херсонська делегація, до якої увійшли представники керівництва Херсонської Торгово-промислової палати та делегати від підприємств сільськогосподарської та переробної галузей.

Делегатом форуму була Асоціація фермерів та приватних землевласників Цюрупинського району в особі виконавчого директора Салецького Олександра Івановича. Головне завдання – це встановлення ділових контактів з представниками влади та бізнесу, визначення пріоритетних напрямів розвитку сільського господарства району, які можуть бути потенційно привабливими для зарубіжних інвесторів та підготовка відповідних бізнес – проектів по цих напрямках. Досить цікавою була розмова з міністром аграрної політики та продовольства Олексієм Павленком щодо відродження на Херсонщині галузі вівчарства. А в продовження даної теми під час перерви були встановленні ділові контакти з представниками організації «Україна – Близький Схід», що активно співпрацює з Іраном, який є потенційним споживачем продукції вівчарства – м'ясо, шерсть тощо. Для відродження вівчарства в регіоні представники іранського бізнесу готові вкладати власні інвестиції. Отже, є поле для діяльності аграрного бізнесу. Також піднімались і ряд інших питань – це можливість виходу на експорт зернової та овочевої продукції від середніх та малих фермерських господарств. Звичайно, що поодинці ніхто це не зможе реалізувати, бо необхідно забезпечити належну якість продукції та відповідні об’єми. Але такому об’єднанню як асоціація, куди будуть входити зацікавлені фермерські господарства та приватні землевласники, це питання можна вирішити. Досить актуальним для нашого району є створення переробних підприємств, бо сировина завжди коштує дешевше, ніж продукція глибокої переробки.

Слід констатувати, що цілий ряд представників різних компаній, які вже мають досвід з експорту, готові приїжджати в регіони та ділитися власним досвідом, пропонувати свої послуги щодо обміну таким досвідом із зарубіжними партнерами, надавати відповідну інформацію з усіх важливих питань. Таким чином, аби стати належним гравцем у сфері торгівлі аграрною продукцією за кордоном необхідно фермерським господарствам та зацікавленим приватним землевласникам триматися разом, мати досить сильне об’єднання, яке може представляти їхні інтереси, як підприємств-експортерів.

По завершенню учасники Форуму також ухвалили рішення щодо підготовки протягом 60 днів на підставі зазначених пропозицій громадською експертною радою, у взаємодії з центральними органами виконавчої влади та бізнес-асоціаціями, комплексного плану дій (дорожньої карти) з підтримки українського експорту. Наступний Форум буде проведений у жовтні - листопаді цього року.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+EnterІнформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 200 днів з моменту публікації.
вологість:

тиск:

вітер:


Новини України


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


Новини від порталу ГОНЕВА.НЕТ


Новини СВІТУ КІНО