Регистрация |  Войти
Авторизация

У неділю Херсон накриє "Лютий/Февраль"

У неділю Херсон накриє "Лютий/Февраль"

У перший день лютого у Херсоні вже всьоме стартує локальний театральний фестиваль «Лютий/Февраль», заснований Центром ім.Всеволода Мейєрхольда. Цього року він проходитиме не тільки в різні дні, але і у різні тижні місяця - 1, 2, 9 і 28 лютого.

«Лютий/Февраль» - фестиваль сучасного театрального мистецтва, тому він максимально близький до глядача. Всі постановки і читки п’єс, як правило, проходять на «умовних» сценах. У 2015 році такими сценами стануть Художній музей ім. О. Шовкуненка та літературний відділ Херсонського краєзнавчого музею, а також клуб «Его». Найбільше «Лютий/Февраль» захопить публіку, яка цікавиться новою драмою і різними театральними експериментами, пошуками нових форм і методів у мистецтві.

Програма фестивалю досі ще частково тримається організаторами у таємниці. Але відомо, що «найтеатральнішим» днем буде 1 лютого.

У день відкриття фестивалю, 1 лютого, в Художньому музеї ім. О.Шовкуненка відбудуться читки п’єс авторів херсонської драмгрупи та їх обговорення з публікою:

о 13:30- п’єса «Ичлом» Євгена Марковського (режисер - Йинегве Йиксвокрам);

о 14:30 – п’єса «Не щади» Наталії Блок.

Адреса проведення читок: вул. Соборна,34. Для відвідування заходу необхідно буде придбати квиток до музею.

Ближче до вечора того ж дня відбудуться вистави старої і нової драми в клубі «Его»:

о 16:00 - story-telling «Гайдамаки» київської театральної групи «Три дуба»,

о 18:00 - мультимедійна ко-продукційна документальна вистава «Границы и расстояния» за участі театру «Post» (Санкт-Петербург), фестивалю «Документ» (Київ), ТЕАТР.DOC (Москва), Хельгарда Хауга та Ріміні Протоколл (Берлін).

Замість квитків на спектаклі - благодійний внесок, розмір якого глядачі визначать самостійно.

О 20:00 херсонців чекає «аТО» - так званий проект-свідок: перша зустріч. Місце проведення цього заходу досі тримається у секреті. У програмі фестивалю буквально сказано, що «місце проведення буде оголошено особливо». Режисер проекту-свідку - «політична ситуація країни».

2 та 9 лютого будуть традиційно присвячені Всеволоду Мейерхольду.

У понеділок, 2 лютого, об 11:00 відбудеться меморіальна зустріч біля Будинку Скарлатто (вул. Горького, 32). У цей день 75 років тому за наклепницьким вироком у московській в’язниці «Бутирки» був розстріляний Всеволод Мейєрхольд.

Вже через годину, о 12:00, херсонці зможуть взяти участь у панельній дискусії «Українська Нова драма.То що? То хто? То навіщо? І кому це потрібно?». У ній також візьмуть участь: драматурги Ден Гуменний (Київ-Кіровоград), Євген Марковський (Херсон) та Олексій Дорічевскій (Київ); Ігор Беліц - керівник Арт-Центру (Київ); театральний блогер Христина Хоменко (Київ) і режисер Андрій Май.

Рівно через тиждень, 9 лютого, відбудеться святковий перфоменс з нагоди Дня Народження Казимира Теодора Мейєргольда (Всеволода Емільовича Мейєрхольда). Для участі в перфоменсі потрібно прийти до будинку Скарлатто об 11:00 з кришталевим келихом і томиком п’єс Антона Чехова.

Слід сказати, що Херсон став відправною точкою у становленні Мейєрхольда як режисера - саме в Херсоні в 1902-1903 рр. він створив свої перші спектаклі. Згодом Всеволод Мейєрхольд увійшов до історії театру як визнаний геній акторської майстерності та режисури.

Чим закінчиться «Лютий/Февраль у 2015-му році, поки не відомо. Програма фестивалю все ще уточнюється. За оновленнями можна стежити на сайті Херсонського Центру ім. Вс.Мейєрхольда:teatr.kherson.ua
Оцените статью: 
+1
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+EnterИнформация

Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 200 дней со дня публикации.
влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО