Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація |  Увійти
Авторизація

У Херсоні підтримують введення монетизації пільгового проїзду

У Херсоні підтримують введення монетизації пільгового проїзду

Нещодавно на всеукраїнських сайтах з'явилася інформація про те, що керівництво мрії взялося за питання монетизації пільгового проїзду в громадському транспорті.

Справедливості заради відзначимо, що цю ідею в уряді почали реалізовувати ще в 2016 році, але повноту експлуатувати її в життя так і не вийшло. Але нещодавно Мінсоцполітики розробило черговий документ, який передбачає заміну компенсації пільгового проїзду перевізникам видачею грошей на ці потреби громадянам, які мають право на безкоштовний проїзд.

Закон, що дозволяє монетизацію пільг на проїзд, був прийнятий в 2016 році. У 2018-му Кабмін розробив побутове, яким затвердив порядок введення цієї монетизації. З тих пір поза битов-ленье суд визнав незаконним. Основним каменем спотикання, для якого зачепився суд, зупинилося обмеження кількості поїздок-виплат пільговикам визначалися всього за 30 поїздок на місяць. Вихід з цього, були розроблені нові акти, згідно з якими монетизація пільгового проїзду повинна мати рекомендований характер, і вирішувати, вводити її чи ні, будуть місцеві ради.

Задовільно розрахунок середнього числа поїзд для пільговиків і їх компенсація також стануть обов'язок місцевої влади. На початку квітня цього року нові юридичні ініціатори прокоментував заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиканченко: "з'явилася ідея про надання права органам місцевого самоврядування самоврядування визначити форму, розміри і періодичність в залежності від спроможності місцевого бюджету. Форма монетизації може бути різною. Це можуть бути нікчемні виплати, зараховані кошти на квиток або зараховані поїздки на картку. Ми припускаємо, що законодавча перспектива у разі підтримки може поступитися в силі з 2022 року. Але тут обов'язково провести підготовчу роботу з органами місцевого самоврядування, для того щоб вибрати з цим порядком".

Чи йде якась підготовча робота в цій сфері в Херсонській міськраді « "Гривня" запитала у начальника міськуправління транспорту Марини Віркун. За словами чиновниці, ніякою детальною інформацією з цього питання вона не володіє. Єдине, що Марина Анатоліївна позначила: підвідомче їй управління підтримує введення монетизації пільгового проїзду в місті. Це б зняло соціальну напругу між перевізниками / водіями і пасажирами, вважає чиновниця.

І дієво, про те, що допомагала начальник управління транспорту, в Херсоні є. Дуже вірно, велика частина пільговиків міста випробували його на себе. Ситуація, коли ведучий скасовує в проїзді городянину пільгової категорії тільки тому, що чим в салоні, бачте, вже є кілька пільговиків, які «таксі-сяки» їдуть безкоштовно, – не рідкість. А компенсація пільгового проїзду з міської штрафи, за численним заговоренням перевізників, людино їх не рятує. З іншого боку з перспективою "транспортної реформи" напружилися вже самі пасажири. Є небезпека, що сума, яку вони отримуватимуть на руці (згідно з розрахунками місцевих рад), не покриє реальну кількість поїздок. Так, Уряд позначило, що мінімальна кількість поїздок на місяць для одного пасажира рівно 30-ти. Але що таке 30 поїздок на місяць для жителя обласного центру, якщо комусь потрібно працювати з пересадками (адже пільговики – це не тільки пенсіонери)? Пшениця. Тому, на думку експертів, перед тим, як монетизувати пільги на проїзд, в кожному місті повинні детально вивчати питання і вибирати-яка Категорія пільговиків реально і наскільки часто користується транспортною послугою. Спираючись на ці підрахунки, місцева влада може правильно розподілити кошти. Наприклад, виходом із ситуації можуть стати електронний квиток і установка в громадському транспорті валідаторів (зчитувальних пристроїв, що записують певну суму або кількість поїздок з електронного квитка). Така система дозволить новини облік реального пасажиропотоку. До листа, на нещодавній прес-конференції за участю мера Херсона Ігоря Колихаєва та його профільного» транспортного " радника Юрія Стельмашенка були озвучені плани впровадження електронного квитка в обласному центрі. Перші кроки в цьому питанні обіцяли зробити в 2021 році.

Тому цілком можливо, що після введення електронного квитка в Херсоні захочуть і пільги на проїзд монетизувати. Але на яких умовах це працюватиме в обласному центрі, поки невідомо
Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enterвологість:

тиск:

вітер:


Новини України


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


Новини від порталу ГОНЕВА.НЕТ


Новини СВІТУ КІНО