Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація |  Увійти
Авторизація

Заповідник «Асканія-Нова» назвав винуватця загибелі сотень червонокнижних журавлів

Заповідник «Асканія-Нова» назвав винуватця загибелі сотень червонокнижних журавлів

Червонокнижних сірих журавлів у заповіднику «Асканія-Нова» отруїло сільськогосподарське підприємство, яке всупереч законодавству розсипало на полях оброблене проти гризунів зерно. Від нього вже померли 208 птахів, це майже п’ята частина популяції сірих журавлів в Україні.

Про це розповів директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктор Гавриленко, передає сайт Харківської ОДА. За його словами, зграя журавлів залетіла в заповідник ще в грудні 2020 року, згодом птахи почали вмирати. «Це зграя, в якій дуже багато молодняка. Явно, що це північні популяції. Усього 208 на вчора загиблих. Ця зграя втратила ватажків, у ній дуже багато молодняка, який також гине. Скоріше за все, вона повністю загине», – сказав Гавриленко, додавши, що версію з гибелю журавлів через пташиний грип він відкинув одразу, оскільки симптоми не були схожі. Пізніше ці здогадки підтвердили після розтину тіл загиблих птахів, коли всередині знайшли отруєне зерно.

«В ході власного розслідування ми виявили на одному з полів, яке знаходиться неподалік заповідної зони, трактористів. Вони розкидували на полі зерно з невідомою речовиною, аби потруїти гризунів. Ми викликали поліцію, яка склала на них протокол», – повідомив Віктор Гавриленко.

При цьому є ймовірність, що інші сільгосппідприємства навколо заповідника також практикували подібне протруєння полів, яке порушує три діючі закони України та дві міжнародні екологічні конвенції, що підписала Україна. Тому влада зобов’язала з 18 січня Держекоінспекцію, Держпродспоживслужбу та Держгеокадастру визначити перелік сільгосппідприємств, які знаходяться в радіусі 40 км від місця події, та дослідити їхні поля на предмет отрути.

Тим часом, поліцією за цією подією відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 «Забруднення або псування земель» Кримінального кодексу України.
Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enterвологість:

тиск:

вітер:


Новини України


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


Новини від порталу ГОНЕВА.НЕТ


Новини СВІТУ КІНО