Регистрация |  Войти
Авторизация

Коли херсонські школярі підуть до 12 класу

Коли херсонські школярі підуть до 12 класу

Міністерство освіти і науки України представило проект реформи з 12-річним навчанням в школах. Концепцію на педагогічній конференції презентувала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Згідно з планом, 12-й клас в Україні з’явиться у 2029 році.

Ідея реформи передбачає введення 12-річної шкільної освіти. “Початкова школа – 4 роки як базовий період, адаптаційний цикл і 3-4 класи, потім – базова середня школа, яка буде називатися гімназією, там 5 років, де 5-6 класи мають свої особливості, 7-9 – свої, профільна середня школа (3 роки) – два цикли“, – розповіла міністр.

Вона пояснила, що 10 клас – перший цикл, коли школяр може змінити свій вибір. “Наприклад, дитина пішла в академічний ліцей і розуміє, що їй там нецікаво за цим профілем, вона повинна мати свободу вибору освітньої траєкторії і перейти на інший профіль. Другий цикл – 11-12 клас. Два напрями в профільній школі: академічний напрям – ліцей і професійне спрямування – професійний ліцей, професійний коледж“, – додала Лілія Гриневич.
Згідно з проектом, формула нової школи складається з кількох компонентів: новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві; орієнтація на потреби учня в освітньому процесі; партнерство між учнем, учителем і батьками; децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію; справедливий розподіл державних коштів, що забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.

Міністр зазначила, що реформа почне впроваджуватися в 2018 році, коли діти підуть до першого класу нової школи з новими підручниками та підготовленими викладачами.
У 2016-2018 рр. проводитиметься підготовка реформи і відбудеться її початок у початковій школі; в 2019-2022 рр. – початок роботи базової школи, в 2023-2029 рр. – початок роботи профільної школи, і тільки в 2029 році в Україні з’явиться 12-й клас.
Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+EnterИнформация

Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 200 дней со дня публикации.
влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО