Региональные новости > На Херсонщині зафіксовано 10 підозр на коронавірус

На Херсонщині зафіксовано 10 підозр на коронавірус


23 березня, 18:28.
На Херсонщині зафіксовано 10 підозр на коронавірус

Наразі в Херсонській області відсутні пацієнти з діагнозом Covid-19. Але є місцеві жителі, стан яких викликав підозри щодо наявності в них коронавіруса. Як під час брифінгу повідомив голова ОДА Юрій Гусєв, до столичної лабораторії відправлено біоматеріали 10 людей, які звернулися до лікарів з характерними симптомами (висока температура, сухий кашель, ускладнене дихання, пневмонія). Медики чекають на результати аналізів.

Станом на 13.00 в Україні було відомо про 73 лабораторно підтверджені випадки захворювання на коронавірус. А саме: 31 – Київ, 25 – Чернівецька область, Київська – 5, Івано-Франківська – 3, Житомирська – 2, Дніпропетровська – 2, Львівська – 2, Донецька – 1, Тернопільська – 1, Черкаська – 1.

Експрес-тести на виявлення Covid-19 в Україну нарешті прибули. Разом з апаратами штучної вентиляції легенів, захисними засобами і т.д. їх передав Китай. Наразі все, що прилетіло спецбортом у «Бориспіль», розмитнюється. Після завершення процедури тести та необхідне оснащення передадуть у регіони.

-Ми чекаємо на частину цього вантажу, що стосується потреб Херсонської області. Разом з експрес-тестами мають надійти й чіткі інструкції щодо їхнього використання, – розповів голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв.

Також очільник області повідомив, що днями медичні заклади Херсонщини отримали 140 тисяч масок з держрезерву, і ще 85 тисяч у запасі. В області до пацієнтів із підозрою на коронавірус готові виїхати 86 бригад екстреної медичної допомоги. Але кожна бригада забезпечена всього трьома захисними костюмами, які регіон отримав так само з держрезерву. У розпорядженні медзакладів Херсонщини сьогодні 144 апарати штучної вентиляції легенів, ще низку (18-26) придбають за кошти, які недавно виділила обласна рада. Допомогти Херсонщині з закупівлею необхідного оснащення, а також спецкомбінезонів, масок, респіраторів для медиків, влада пропонує бізнесменам. В області створено антикризовий штаб.

Марина САВЧЕНКО.
Повернутися назад