Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація |  Увійти
Авторизація

Бойова ракета ліс на Херсонщині випалила

Бойова ракета ліс на Херсонщині випалила

У масовому знищенні зелених насаджень лісівники Херсонщини звинувачують військових. Працівники Збур’ївського лісгоспу у Голопристанському районі краю завершили службове розслідування причин однієї з наймасштабніших у нинішньому році пожежі в соснових масивах, яка виникла наприкінці вересня на території 9 та 10 квадратів Рибальчанського лісгоспу. Тоді стояла суха й вітряна погода, тому вогонь розповсюджувався дуже швидко. І «верхову пожежу» вдалося зупинити тільки тоді, коли полум’я випалило вщент чи серйозно пошкодило цілий масив у 29,15 гектарів. Збиток перевищив 2,7 мільйони гривень!

— У день виникнення пожежі військові саме проводили навчання на Тендрівській косі із ракетними стрільбами. Кілька працівників лісгоспу, котрі саме чергували поблизу району навчань, стали очевидцями, як одна з ракет вибухнула просто над гаєм, і розпечені скалки разом із залишками палива звалилися просто на дерева. Пожежа почалася дуже швидко, і так само швидко вогонь розповсюджувався, знищуючи дерева віком від 35 до 60 років, — звітує виконувач обов’язків начальника Збур’ївського лісгоспу В’ячеслав Шиман. – Зараз готуємо офіційного листа до Міністерства оборони України з вимогою про відшкодування збитків на підставі складеного акту. Адже це не перший випадок, коли лісові пожежі стаються через влучання боєприпасів. Позаминулого року, скажімо, загоряння виникло у першому та другому квадратах Іванівського лісництва – вогняний вал ледве вдалося зупинити.

Зазначимо, що втрати через надмірну активність наших оборонців та недоліки в системі безпеки під час організації вишколу військових частин ЗСУ несуть не тільки лісоводи. Свого часу вчені Чорноморського біосферного заповідника також обурювалися з приводу падіння ракет на свою територію, із знищенням унікальної рослинності та створенням «фактору неспокою» для червонокнижних тварин і птахів («Новий день» про це теж писав, і неодноразово). Причому жодного разу Міноборони України публічно не відреагувало на ці скарги. Від його керівників та речників надходять тільки переможні реляції: мовляв, навчання чи випробування нової зброї закінчилися блискучим успіхом. Та чи не задорого навколишньому середовищу та місцевим громадам обходиться такий успіх?

Сергій ЯНОВСЬКИЙ. newday.kherson.ua
Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter



Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 200 днів з моменту публікації.




вологість:

тиск:

вітер:


Новини України


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


Новини від порталу ГОНЕВА.НЕТ


Новини СВІТУ КІНО