Регистрация |  Войти
Авторизация

За обігрів платити двічі змушені деякі херсонці

За обігрів платити двічі змушені деякі херсонці

Близько двох десятків родин у Херсоні зненацька виявили, що заборгували за обігрів дуже солідні суми – загалом, під мільйон гривень. Такі борги не були б дивиною – злісних неплатників за комуналку у нас задосить. Вразило споживачів інше. Вони щиро вважали, що платити їм ні за що, оскільки не користуються центральним опаленням своїх помешкань по десять років і більше! Насправді ж необізнаністю городян у деяких нюансах комунальної політики скористалися шахраї, чи то пак недобросовісні підприємці. Котрі їх і «підставили».

Ще в 2008-2010 роках згадані абоненти комунального підприємства «Херсонтеплоенерго» звернулися до посередників, котрі пропонували послуги облаштування в квартирах багатоповерхівок автономного опалення, із одночасним оформленням документів на відключення від опалення централізованого. Сплативши чималі гроші, ці замовники справді отримали пакети документів, ввімкнули свої газові чи електричні індивідуальні котли, і в сезон холодів спокійно насолоджувалися комфортом. Адже батареї в кімнатах відтепер нагрівалися справно і незалежно від аварій на внутрішньо будинкових чи підземних трубопроводах. І лише потім несподівано з’ясувалося, що в пакетах документів, наданих цим замовникам, були відсутні два обов’язкові документи – технічні умови та акт про відключення від централізованого теплопостачання, що їх мають видавати не «приватники», а саме КП «Херсонтеплоенерго». А за їх відсутності енергетики продовжували справно нараховувати «незалежним» абонентам платню за свої послуги згідно затвердженого муніципальною владою тарифу. І нулів у цих рахунках додавалося, оскільки тариф із часом зростав.
Звісно, коли власники автономних котлів дізналися про борги, що звалилися на них, наче сніг на голову, то охоти відшкодовувати їх не виявили. Адже були відключені від центрального опалення, і фактично ним не користувалися. Відтак, платити ні за що не мають. Однак комунальники гнуть своє: підставою для припинення нарахувань може бути тільки акт про відключення. Якщо ж він відсутній, то будуть і надалі добиватися виплати боргу.

Втім, власники квартир можуть спробувати в суді довести, що були відключені від загальної труби, і витрачатися за теплоносій не повинні. Але розгляд позову – зазвичай, довга пісня. Та й участь у процесі не звільняє позивача від необхідності виконувати зобов’язання за договором із постачальником послуги. Якщо, звичайно, суд цього не призупинить стягнення плати окремою постановою.

І найголовніше: на той самий «гачок» зараз можуть попастися й інші абоненти. Аби цього не сталося, директор комунального підприємства «Херсонтеплоенерго» Сергій Харченко радить: «Видача технічних умов на відключення від центрального опалення наразі здійснюється тільки в тому випадку, якщо абонент мешкає у багатоквартирному будинку, де індивідуальні системи обігріву вже встановили половина і більше власників квартир. Тож не треба покладатися на чиїсь заманливі пропозиції дешево та швидко вирішити всі проблеми з індивідуальним обігрівом. А попередньо варто зайти на офіційний сайт нашого підприємства, де є списки таких будинків. Та перевірити, чи є в ньому ваш. І лише після цього розглядати пропозицію про перехід на «автономку».

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.newday.kherson.ua
Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО