Регистрация |  Войти
Авторизация

Загадкова смерть херсонських моряків під Кабо-Верде

Загадкова смерть херсонських моряків під Кабо-Верде

Двоє херсонських моряків за дуже дивних обставин померли на борту пароплава у водах Атлантики. Що сталося на судні, не знають ані в родинах моряків, ані в українському МЗС.

Херсонка Катерина Червона захлинається слізьми, тримаючи в руках фотографії свого чоловіка. 32-річний Олександр Червоний був 3-м механіком на величезному красені-пароплаві «Atlantic Harmony». Ще 6 травня Катерина переписувалася зі своїм чоловіком, показувала фото їхнього дворічного сина. Олександр повідомляв – нині вони знаходяться біля берегів Африки і на судні все добре… а вже 9-го, у День Перемоги, жінка отримала чорну звістку. Представниця миколаївської крюїнгової компанії, через яку чоловік влаштовувався на роботу, надіслала його дружині шокуючі фото. На світлинах – вже мертві Олександр Червоний та його колега і земляк Микола Лукашов. Тіла лежать у каютах, у неприродних позах, один чоловік – на пляшках з водою, головою у калюжі крові, на обличчі другого – дихальна маска, моряка начебто намагалися врятувати. Як спочатку рідним загиблих розповідали члени екіпажу, тіла пройшли судово-медичну експертизу, на той момент судно вже стояло на якорі в Кабо-Верде (країна у вигляді групи островів в Атлантичному океані неподалік Африканського континенту). За нею – смерть моряків настала від набряку легенів, внутрішнього крововиливу, асфиксії. У крові загиблих не знайдено слідів алкоголю чи наркотиків. Але вже згодом команда, у складі якої є ще українці і, зокрема, херсонці, перестала виходити на зв’язок із дружинами своїх загиблих колег. Катерина Червона підозрює, що екіпаж залякали, бо його члени знають напевно про обставини подвійного смертельно інциденту на пароплаві.

-Моє серце відчуває, що їх просто отруїли, або, можливо, вони знали, бачили щось страшне, що відбувається на пароплаві, — губиться у здогадках жінка, яка втратила чоловіка.

При цьому до рідних моряків дійшли чутки, що турецький власник судна, який з ними на зв’язок не виходить, заперечує, що на місці була проведена судмедекспертиза і збирається відвезти тіла на СМЕ до Стамбулу. Дружини загиблих категорично проти – турецькій стороні вони не довіряють…

За інформацією родичів, у комі перебуває ще один моряк із цього судна, який не українець. Що ж сталося на тому злощасному «Atlantic Harmony», може, й справді отруєння? Дружина другого загиблого – 36-річного 2-го помічника капітана Миколи Лукашова пригадує, як буквально кілька тижнів тому чоловік скаржився на погану питну воду на борту, мовляв, її закачали просто з океану і їсти й пити доводилося все надмірно солоне. Але згодом воду чи то розбавили, чи то очистили, чи то просто моряки до неї звикли, але проблема зникла. Та й якби це було отруєння водою чи приготованою на ній їжі, чому не постраждали інші члени екіпажу? Так само сумніви викликає й версія про інфекційну хворобу. Та найбільше дружин моряків обурило, коли сказали – це природня смерть. В обох і одночасно? Олександр Червоний і Микола Лукашов були абсолютно здоровими людьми, без будь-яких хронічних хвороб, у рейс відправилися у лютому, у відмінному самопочутті.

Про смерті моряків поблизу Африканського континенту у вітчизняному МЗС не знали і вперше про це почули від родичів загиблих. Між Кабо-Верде й Україною відсутні дипломатичні зв’язки, відтак ситуацією займається посольство України в Сенегалі, розташованому приблизно близько із Кабо-Верде. Зараз головне завдання для дипломатів – домогтися репатріації тіл українських моряків. Результат реальний, але коли на нього чекати, не відомо. Ще гірше з розслідуванням справи загадкової смерті моряків, адже судновласник робить усе, аби стерти правду. Рідні загиблих підозрюють – все через вигоду, оскільки члени екіпажу померли на судні, де працювали, роботодавець зобов’язаний виплатити родинам, які втратили годувальників, солідні компенсації, але цього, судячи з усього, робити ніхто не збирається.

…Маленький Владик ще не розуміє, що сталося і чому так гірко плаче його мама. Катерина Червона не знає, як вже незабаром пояснюватиме сину, що тата в нього більше нема. Червоний-молодший — повна копія Червоного-старшого. Туди, на чужі береги, чоловік подався якраз заради того, щоб його кровинка ні в чому потреби не мала. Моряк із фаховою освітою і великим рейсовим стажем влаштувався на роботу не на якусь іржаву «консервну бляшанку» з радянським корінням, як багато його співвітчизників, а на суперсучасний пароплав, «Atlantic Harmony» тільки минулоріч здали в експлуатацію. Такі судна стійкі до кораблетрощ, бо збудовані з урахуванням усіх вимог безпеки. А ще — члени екіпажу на них отримують високу зарплатню. Але всього передбачити не можливо, вийшло, що красень-пароплав став роковим залізним монстром і тепер зберігає таємницю смерті двох членів свого екіпажу…

Марина Савченко newday.kherson.ua
Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+EnterИнформация

Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 200 дней со дня публикации.
влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО