Регистрация |  Войти
Авторизация

Андрей Жнивин


Основатель паблика "События и Персоны" общественник и блоггер


Управління освіти міста Херсон намагається приховувати данні

Згідно чинного Законодавства державні органи, тобто розпорядники інформації повинні публікувати різні набори даних. Основним Законом, який забов’язує опубліковувати данні є Закон «Про доступ до публічної інформації». Розпорядники повинні керуватися додатковими Законами, які стосуються їх галузі, наприклад навчальні заклади керуються Законом «Про освіту» та рядом підзаконних актів.
З серпня місяця цього року вступив в дію Наказ МОН №936 «Про затвердження форм звітності з питань діяльності денних закладів загальної середньої освіти та інструкцій щодо їх заповнення». Для денних закладів середньої освіти передбачена форма ЗНЗ-1. В формі збираються деталізовані данні щодо кількості учнів, наявності учнів з особливими освітніми потребами, гуртки та секції, кількість педагогів, стан матеріально-технічної бази.
Засновники Єдиної системи відкритих бюджетів в навчальних закладах Openschool.in.ua написали інформаційний запит до Управління освіти Херсонської міськради щодо того, які данні з цієї таблиці відносяться до категорії публічної інформації, на що управління відповіло, що данні з форми не відносяться до вищевказаної категорії. Треба зауважити, що з вересня 2017 року навчальні заклади керуються новим Законом України «Про освіту». В новій редакції Закону стаття 30 забов’язує заклади публікувати різну статистичну інформацію, яка є в цій формі. Також 1 стаття Закону «Про доступ до публічної інформації» відносить до категорії такої інформації будь яку інформацію, що була отримана або створена в процесі виконання владних повноважень. Окрім цього засновники системи надіслали інформаційний запит до МОН і міністерство відповіло, що ця інформація не містить грифу «Для службового користування».
Таким чином можна зробити висновки, що управління освіти ХМР намагається приховувати інформацію щодо реальної ситуації в закладах освіти міста. Та задати питання, а чому така ситуація виникає та кому це вигідно?
Із відповідями управління та МОН можна ознайомитися на сторінці блога засновників Системи.
Оцените статью: 
+1
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


Информация

Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 200 дней со дня публикации.
влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО