Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
Реєстрація |  Увійти
Авторизація

Андрей Жнивин


Основатель паблика "События и Персоны" общественник и блоггер


IV OPEN DATA FORUM в Херсоне

12 жовтня у Херсонській міській раді вчетверте пройшов регіональний OPEN DATA FORUM, який зібрав більше 150 учасників з Херсона та Херсонської області.
IV OPEN DATA FORUM в Херсоне

Запрошені українські експерти у сфері відкритих даних та IT ділились своїм досвідом, а також презентували можливості використання сучасних технологій для бізнесу, громадськості, ЗМІ та державних закладів.
Наприклад, Кузіва Олександра, координаторка кампаній Громадського Руху ЧЕСНО, презентувала учасникам Форуму найбільший незалежний інформаційний ресурс про партії та політиків PolitHUB, який містить більше 90 000 аналітичних профілів місцевих та загальнодержавних депутатів, політичних діячів та політичних партій.
IV OPEN DATA FORUM в Херсоне

Колотвін Павло, голова ГО Інститут політичної інформації, показав мобільний додаток OpenOdessa, який дає можливість жителям Одеси аналізувати рішення міської ради та виявляти потенційні корупційні ризики.
Оніліогву Катерина, керівник компоненту відкритих даних Проекту "TAPAS" Фонду "Східна Європа" розказала учасникам про економічний потенціал відкритих даних для України, а також про сучасні додатки та онлайн сервіси, які ефективно використовують публічні реєстри.
Тарас Случик, експерт Інституту Політичної Освіти, презентував результати дослідження прозорості інвестиційного сектору в 100 найбільших містах України "TransparentCities", та яким чином цей рейтинг впливає на розвиток відкритих даних та самих міст в Україні.
Дмитро Адамович, директор Херсонської філії ДП "СЕТАМ", розказав про аукціон OpenMarket, який використовує Blockchain-технологію, та показав можливості для бізнесу та міст України, який він надає.
Юрій Антощук, співзасновник Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл, голова Фонду "Об'єднання", презентував громаді проміжні результати досліджень у відпочинку туристів у Лазурному та Скадовську, потенціалу у 6 ОТГ Херсонщини та "Херсон очима туристів", через використання інструменту партисипативного збору громадської думки Community Mapping.
Афанасіаді Лілія, регіональний представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, провела семінар на тему "Що таке запит на інформацію, різниця між запитом та скаргою, заявою та пропозицією(клопотанням)". Також роз'яснила яка інформація є публічною в розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації», та розказала про специфіку закладів освіти як розпорядників інформації.
Галина Янченко, голова правління ГО "Антикорупційний штаб" презентувала зручний інструмент, чат-бот "Держслужбовець Тарас", який допомагає заповнювати е-декларації, а також презентувала онлайн мапу ремонтів, що впроваджується в деяких містах України.
Жнивін Андрій, співзасновник та Координатор з зовнішніх комунікацій Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл, презентував учасникам нові можливості Системи OpenSchool in UA, які покликані покрити потреби закладів освіти та побудувати ефективний діалог між батьками та школами.
IV OPEN DATA FORUM в Херсоне

Цього року, Форум відвідали також представники Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу, Посольства США в Україні, Посольства Чеської Республіки та Фонду "Відродження". Вони прийняли участь у панельній дискусії "Роль міжнародних організацій у подоланні корупції та розвитку громадянського суспільства в Україні", на якій обговорювались питання, зокрема, чи здатна Україна впроваджувати реформи без міжнародної технічної допомоги, що мають робити українці, щоб знизити корупцію в країні та покращити рівень життя.
Форум відвідали не тільки громадські активісти, але й представники органів влади з різних міст та ОТГ Херсонщини, депутати, комунальні підприємства, малий та середні бізнес, журналісти та освітяни.
Форум традиційно проводився Фондом "Об'єднання", Центром досліджень суспільства у Херсонській міській раді за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні.
Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 200 днів з моменту публікації.
вологість:

тиск:

вітер:


Новини України


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


Новини від порталу ГОНЕВА.НЕТ


Новини СВІТУ КІНО